Facebook page

Про музей

 

«Музей історичного культурного надбання ПЛАТАР» створений зусиллями сучасних меценатів Сергія Платонова і Сергія Тарути. Колекція  налічує близько 10 тисяч унікальних пам'яток, які розповідають про глибинну і вагому історію нашої країни протягом 8 тисяч років.

Лише висока культура, глибокий патріотизм та нестримне бажання залишити на історичній Батьківщині пам‘ятки спонукали засновників зібрати і зберегти для майбутніх поколінь такий вагомий здобуток.

 

Особливе місце в колекції посідають пам'ятки трипільської культури. Знайомство з ними дає змогу зрозуміти, де, коли і хто закладав підвалини світової цивілізації, починав вирощувати хліб, одомашнювати тварин, плавити метал, будувати міста і селища. Тут також представлено значну кількість рідкісних, досі невідомих, високохудожніх виробів — грецьких майстрів, унікальних прикрас кіммерійців, скіфів, сарматів та інших племен і народів, які населяли територію сучасної України. Багата і різноманітна колекція римської доби, часів Візантії, періоду Київської Русі відображають всі етапи розвитку суспільства.

 

Колекція високо оцінена фахівцями, і може бути представлена для огляду світовій громадськості.