Facebook page

Виставка «Іоанн Георг Пінзель, український скульптор бароко XVIII століття»

Париж, 21 листопада 2012 р. - У Музеї Лувру відкрилась виставка скульптур майстра бароко Іоанна Георга Пінзеля, який жив і творив у Галичині в XVIII ст. Вперше майже тридцять скульптур майстра, деякі з них дерев'яні (із поліхромними або позолоченими прикрасами), більшість з яких досі зберігалися в музеях та церквах на західній Україні, були відреставровані та зібрані у найбільш відвідуваному музеї світу в Парижі.

Блискучий стиль Пінзеля вирізняє його серед сучасників цього золотого віку завдяки унікальній особистості, яскравій виразності, здатності вловити драматичний рух, а також завдяки особливому використанню оздоблення. Художні прийоми, притаманні майстру - використання драматичних жестів, потужна виразність образів, а також оригінальна обробка деталей. Виставка стала результатом дворічної співпраці з Лувром Міністерства культури України та Львівської національної галереї мистецтв.

Виставка «Іоанн Георг Пінзель, український скульптор бароко XVIII століття»  у Луврі це безпрецедентна культурна подія, яка сприятиме інтеграції культурного спадку України у світовий культурно-мистецький простір. Виставка надає відвідувачам безпрецедентну можливість відкрити для себе роботи, які рідко можна побачити за межами України.

Партнерами в організації експозиції Іоанна Пінзеля в Луврі стали: Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні, Благодійний фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова», видавництво «Грані-Т», Міжнародні Авіалінії України, проект Discover Ukraine, Державне підприємство «Укркінохроніка», компанія «Крафт Фудз Україна».